Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Wykład "Poszukiwanie ofiar Obławy Augustowskiej - najnowsze wątki" - 26 lutego 2020 r.

Zapraszamy nauczycieli historii i WOS oraz wszystkich zainteresowanych tematem Obławy Augustowskiej na wykład Pana Pawła Niziołka, pracownika IPN w Białymstoku pt. "Poszukiwanie ofiar Obławy Augustowskiej - najnowsze wątki".

Już od 1945 r. trwają (choć z różną intensywnością) poszukiwania miejsca zgładzenia i potajemnego pochówku ofiar Obławy Augustowskiej. W lipcu 2014 r. nowy trop wskazał Nikita Pietrow ze Stowarzyszenia „Memoriał”, którego zdaniem należało się skoncentrować na obszarze Puszczy Augustowskiej znajdującym się obecnie po białoruskiej stronie granicy, w rejonie drogi Giby–Kalety i samej wsi Kalety. Na wniosek prokuratora OKŚZpNP prowadzącego śledztwo w sprawie tej zbrodni, dokonano rozpoznania historyczno-geograficznych uwarunkowań owego obszaru. Wyniki owego rozpoznania wydają się dość ciekawe i warte upowszechnienia.

Wykład odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego w Suwałkach w dniu 26 lutego 2020 r. o godzinie 15:30 w bibliotece szkolnej.

Formularz zapisu: http://tiny.cc/02-2020-zapisy