Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. R. Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Elementy tańców narodowych w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej - 6 grudnia 2022 r.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w ramach współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury organizuje warsztaty taneczne dla nauczycieli pt. "Elementy tańców narodowych w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej".

Warsztaty prowadzi p. Robert Śliżewski dnia 6 grudnia 2022 r. (wtorek) w godz. 17:00–19:00 w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 5.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń nauczycieli zainteresowanych warsztatami za pomocą formularza http://tiny.cc/yy41vz

Robotyka - warsztaty zorganizowane przez SODN w Suwałkach

23 listopada 2022 r. Pan Cezary Oberman wprowadził nas do świata robotów. W warsztatach wzięli udział pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Suwałkach.

Podczas warsztatów pn."Robotyka – projektowanie inteligentnych maszyn" wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 5 w Suwałkach. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania z zestawami Lego Education Spike Prime oraz Lego Education Spike Essential. Poznali aplikację kompatybilną z w/w zestawami oraz platformę RoboCamp. To był owocnie spędzony czas.

Film z warsztatów

Kampania społeczna "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" - podsumowanie

W dniach 1-19 listopada 2022 r. w Suwałkach w ramach ogólnoświatowej Kampanii społecznej ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” prowadzone były różnorodne działania mające na celu uwrażliwienie społeczeństwa na przemoc wobec dzieci i młodzieży.

W Suwałkach Kampania realizowana była po raz trzeci, organizatorami byli:
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach,
- Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach.

Tegoroczne działania wsparli koalicjanci: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Sąd Okręgowy w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach, Areszt Śledczy Białystok.

Również dwie nauczycielki z suwalskich szkół koordynowały i realizowały zajęcia z uczniami w ramach Kampanii, uwieńczone nagraniem spotów z działań:
- Ewelina Trofimiuk-Misiukiewicz, SOSW nr 1 w Suwałkach - http://tiny.cc/spot-SOSWnr1
- Katarzyna Marcinkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Suwałkach - http://tiny.cc/spot-SP5

Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi poniżej opisującymi tegoroczne działania w ramach kampanii.

Zdjęcia z podsumowania Kampanii - http://tiny.cc/19-dni-foto

Prezentacja z podsumowania Kampanii - Współczesne media i ich wpływ na kształtowanie świadomości oraz krytycznego myślenia młodego człowieka - http://tiny.cc/19-dni-prezentacja

Informacja dotycząca szkolenia 22 listopada 2022 r.

Nastąpiła zmiana platformy, na której prowadzone będzie szkolenie „SKUP SIĘ! JAK WZMACNIAĆ KONCENTRACJĘ I UWAGĘ DZIECKA”. Link, który otrzymali Państwo wcześniej, jest nieaktywny. Nowe zaproszenia do udziału zostaną wysłane osobom, które dokonały zapisu, na wskazane adresy e-mail w dniu 22 listopada 2022 r. Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 16:30.

Suwalska IV edycja kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” w Suwałkach

Wręczenie nagród podczas V Kongresu Edukacji z okazji 35-lecia Programu Erasmus Plus

Podczas @VKongresEdukacji z okazji @35-lecie Programu Erasmus Plus nasz nauczyciel-doradca metodyczny - Marcin Hościłowicz - został uhonorowany tytułem @EDUinspirator, który jest przyznawany osobom „kreatywnym, wartościowym, mającym wpływ na edukację, mentorowi, który potrafi podzielić się swoją wiedzą i wpłynąć na sukcesy innych". Jako nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach oraz nauczyciel-doradca metodyczny Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach został doceniony przez kapitułę Europejskiego Korpusu Solidarności i Agencję Narodową Programu Erasmus+.

Wręczenie nagrody - Marcin Hościłowicz: https://youtu.be/bkhGbrcAW-g

Gala wręczenia nagród podczas V Kongresu Edukacji z okazji 35-lecia Programu Erasmus Plus: https://youtu.be/f3HK4slShZM?t=23657

Rok polskiego romantyzmu – konferencja polonistyczna - 3 listopada 2022 r.

Zapraszamy do udziału w konferencji polonistycznej "Rok polskiego romantyzmu", która odbędzie się 3 listopada 2022 r. w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach.

Zapisy: http://tiny.cc/konferencja-03-11-2022

Program konferencji:

9:00-10:30 - Wykład "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza 200 lat później. Jak dziś opowiadać o przełomie romantycznym?
11:00 - 12:30 - Wykład "Lilla Weneda" Juliusza Słowackiego. Dramat historyczny, historiozoficzny, a może ironiczny?
13:00 - 14:30 Warsztaty dla nauczycieli: sposoby lektury "Lilli Wenedy" Juliusza Słowackiego. Warsztaty z interpretacji.

W konferencji mogą uczestniczyć uczniowie. Prosimy o podanie liczby uczniów drogą telefoniczną pod numerem 608023182 (Luiza Podziewska).

Seminarium „Nauczyciel Wychowania do życia w rodzinie – rola i zadania” - 18 października 2022 r. (Odpowiedzi)

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach zaprasza nauczycieli przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie na seminarium „Nauczyciel Wychowania do życia w rodzinie – rola i zadania”.

Zajęcia odbędą się w dniu 18 października 2022 r. (wtorek) w godzinach 16:00-18:30 na platformie Microsoft Teams.

Formularz zapisu: http://tiny.cc/wdz-18-10-2022

Zapisy trwają do 17 października 2022 r. do godziny 15:00.