Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach - rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem udostępnionym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczącym nauki zdalnej podczas zawieszenia zajęć w szkołach: http://tiny.cc/MEN-nauka-zdalna .

Odwołanie szkoleń w dniach 12-25 marca 2020 r.

Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem koronawirusem informujemy, że wszystkie szkolenia zaplanowane w okresie 12-25 marca 2020 r. zostały odwołane.

Zapisy na szkolenia realizowane w tym okresie zostały anulowane, za wyjątkiem kursu pierwszej pomocy, który odbędzie się w późniejszym terminie.

Warsztaty "Planowane profile i kierunki nauczania w szkołach ponadpodstawowych Miasta Suwałki na rok szkolny 2020/2021" - 19 marca 2020 r.

Zapraszamy nauczycieli i szkolnych doradców zawodowych z Suwałk i okolic, zainteresowanych tematem planowanych profili i kierunków nauczania w szkołach ponadpodstawowych Miasta Suwałki na rok szkolny 2020/2021 na spotkanie w dniu 19.03.2020 r. (czwartek) w siedzibie SODN, ul. Innowacyjna 1 w sali 308 o godz. 15.00. Rejestracja za pomocą formularza: http://tiny.cc/03-2020-zapisy

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Pismo informacyjne

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli - 25 marca 2020 r.

Uprzejmie informujemy, że SODN w Suwałkach organizuje kurs pierwszej pomocy przedmedycznej skierowany do nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek prowadzonych przez Miasto Suwałki. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Termin: 25 marca 2020 r.
Godzina: 16:00
Miejsce: Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, ul. T. Noniewicza 10.

Warunkiem uczestnictwa nauczycieli w kursie jest zapis za pomocą formularza: http://tiny.cc/kurs-pp-25-03-2020 . Zapisy przyjmowane są do 20 marca 2020 r.

Zmiana tematu szkolenia - 27 lutego 2020 r.

Seminarium pt. „Wykorzystanie narzędzi z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego” nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od SODN. W tym samym terminie, czasie i miejscu tj. 27.02.2020 r. (czwartek) o godz.15:00 w Zespole Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach, ul. gen. W. Sikorskiego 21 w sali 11 odbędzie się szkolenie pt. „Doradztwo zawodowe dla ucznia z niepełnosprawnością oraz opinią i orzeczeniem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”. Szkolenie prowadzi Pani Agnieszka Zackiewicz.

Zapisy za pomocą formularza: http://tiny.cc/02-2020-zapisy

Osoby, które zarejestrowały się na seminarium pt. „Wykorzystanie narzędzi z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego” nie muszą się ponownie rejestrować.

Maciej Jarmocewicz
nauczyciel konsultant SODN

V Miejski Konkurs "Moje Miasto Suwałki" pod hasłem "Od Kamedułów do współczesności"

Zapraszamy do udziału w V Miejskim Konkursie "Moje Miasto Suwałki" pod hasłem "Od Kamedułów do współczesności" objętym honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

Warsztaty "Xero Brothers: Words don`t come easy unless you help them" - dr Jacek Łagun i dr Czesław Kiński - 28 lutego 2020 r.

Zapraszamy nauczycieli języków obcych oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach "Xero Brothers: Words don`t come easy unless you help them", które odbędą się 28 lutego 2020 r. o godzinie 15:30 w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach.

Warsztaty prowadzą dr Jacek Łagun i dr Czesław Kiński.

Warsztaty poświęcone są nauczaniu pisania, zarówno na poziomie mikro- jak i makroumiejętności. Omówimy powody, dla których warto uczyć pisania, oraz trudności, które zwykle napotykają uczniowie podczas prac pisemnych. W trakcie sesji pokażemy, jak stopniowo przechodzić od coraz bardziej rozbudowanych zdań, poprzez krótkie formy, aż do dłuższych i bardziej wymagających zadań. Pokażemy, jak wraz z uczniem mądrze planować pisanie, zarówno pod kątem treści, jak też użycia odpowiednich środków językowych.

Zapisy: http://tiny.cc/02-2020-zapisy