Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Awans zawodowy nauczycieli

Dla nauczycieli zainteresowanych awansem zawodowym PortalOswiatowy.pl przygotował najważniejsze wytyczne prawne, terminy i stanowisko MEN w sprawie przedłużenia stażu nauczycieli. Informacje można znaleźć na tej stronie.

Webinarium - 6 maja 2020 r.

Zapraszamy do udziału w werbinarium Nowej Ery "Higiena cyfrowa a nauczanie zdalne. O czym powinni pamiętać nauczyciele?", które odbędzie się 6 maja 2020 r. o godzinie 15:00.

Webinarium prowadzi dr Maciej Dębski - Wykładowca akademicki Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, socjolog problemów społecznych, edukator społeczny, ekspert Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji naukowych oraz dokumentów strategicznych, programów lokalnych w zakresie problemów społecznych, w szczególności uzależnień behawioralnych oraz cyberprzemocy.

Więcej informacji.

Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – rekomendacje MEN

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych zajęcia adresowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami, w tym tych objętych kształceniem specjalnym i pomocą psychologiczno-pedagogiczną, organizuje się również za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Przedstawiamy kilka rekomendacji dotyczących pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, które mogą być przydatne zarówno nauczycielom, jak i rodzicom.

Propozycje webinariów

Zachęcamy do udziału w webinariach:

1. Webinarium "Wizerunek w sieci – jak nauczać zdalnie zgodnie z RODO?".

2. Webinarium Cisco: "Zdalne zarządzanie siecią i pracownikami".

3. Bezpłatne szkolenie Google Classroom dla dzieci i rodziców.

Repozytorium kursów on-line do kształcenia zawodowego

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zawartymi na stronie https://kno.ore.edu.pl/. Repozytorium składa się z 169 kursów on-line do kształcenia zawodowego opracowanych w ramach projektu systemowego KOWEZiU „Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie”. Kursy i poszczególne moduły kursu (prezentacje, filmy, podcasty) można z powodzeniem wykorzystywać podczas zajęć w szkole.

Jak bezpiecznie prowadzić lekcje online? - poradnik

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich razem z ekspertami i ekspertami przygotowało praktyczny poradnik dla nauczycieli i dyrektorów „Jak bezpiecznie prowadzić lekcje online?”. Poradnik powstał, by pomóc nauczycielom i wskazać im praktyczne narzędzia pomocne w przeprowadzeniu lekcji z uczniami. Poradnik jest dostępny na stronie RPO.

Narzędzia dla nauczycieli przydatne w edukacji zdalnej

1. Poradnik - Jak umożliwić uczniom wpisywanie odpowiedzi w plik pdf.

2. Dzwonek.pl - narzędzie umożliwiające nauczycielowi stworzenie "wirtualnej klasy" i bieżący wgląd w pracę uczniów, tworzenie atrakcyjnych zadań domowych lub realizacji lekcji odwróconych.

3. Testportal - do przygotowania i przeprowadzenia testu. Jest bezpłatna opcja dla nauczycieli.