Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. R. Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Bezpłatny e-book dla nauczycieli przedsiębiorczości

Zachęcamy do zapoznania się i pobrania bezpłatnej publikacji "Podstawy biznesu: zarządzania i finansów – dla nauczycieli" pod redakcją naukową Małgorzaty Zaleskiej.

Pobierz

Innowacja pedagogiczna w III LO w Suwałkach

W III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach realizowana jest Innowacja Edukacja zdrowotna w klasie trzeciej liceum, przygotowana jako zajęcia otwarte na godzinie wychowawczej przez Katarzynę Witkowską, nauczyciela doradcę metodycznego. Wśród zagadnień omawianych na zajęciach znalazły się (...)

Publikacje projektu "Szkoła dla Innowatora"

Projekt CEO "Szkoła dla innowatora" wspiera szkoły i rozwija u młodych ludzi kompetencje proinnowacyjne: współpracę, liderstwo, samodzielność myślenia, zarządzanie sobą, rozwiązywanie problemów.

Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatnymi publikacjami projektu "Szkoła dla Innowatora":

Dydaktyka rozwoju kompetencji proinnowacyjnych.
Jak rozwijać kompetencję liderstwa w szkole?
Jak rozwijać kompetencję rozwiązywania problemów w szkole?
Jak rozwijać kompetencję samodzielności myślenia w szkole?
Jak rozwijać kompetencję współpracy w szkole?
Jak rozwijać kompetencję zarządzania sobą w szkole?

Konferencja „Fonoholizm i higiena cyfrowa - jak zapobiegać e-uzależnieniom?” - 20 kwietnia 2023 r.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli, pedagogów, psychologów, doradców zawodowych do udziału w konferencji „Fonoholizm i higiena cyfrowa - jak zapobiegać e-uzależnieniom?”, która odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. (czwartek) w godzinach 14:30- 17:00 w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach, ul. Sikorskiego 21, sala 214.

Prosimy o dokonanie zapisu za pomocą formularza: http://tiny.cc/keh5vz

Uzależnienie od internetu i smartfona dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych, może obniżać nastrój i sprawiać trudności w nauce, rozwoju, w efektywnej pracy (...)

Warsztaty "Nowe trendy w edukacji WPN" - 14 kwietnia 2023 r.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wraz z Wigierskim Parkiem Narodowym organizuje warsztaty dla nauczycieli, pt. "Nowe trendy w edukacji WPN".

Szkolenie odbędzie się dnia 14 kwietnia (piątek) w godz. 12:00 – 15:00 w Wigierskim Parku Narodowym w Krzywem.

W programie:
- Nowości w ofercie edukacyjnej Wigierskiego Parku Narodowego.
- Deficyt natury i jego konsekwencje dla ucznia.
- Słów kilka o terapii naturą.
- Spacer ornitologiczny z Wojciechem Misiukiewiczem.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń nauczycieli zainteresowanych warsztatami za pomocą formularza http://tiny.cc/14-04-2023-warsztaty-wpn

Kurs na kierownika wypoczynku oraz kurs na wychowawcę wypoczynku: maj-czerwiec 2023

Trwają zapisy na kursy kierowników oraz wychowawców wypoczynku. Kursy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca po zebraniu grupy.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem https://goo.gl/zuE2XB. Po zebraniu grupy skontaktujemy się z uczestnikami.

Koszt udziału:
Kurs na kierownika wypoczynku (10 godzin) - 70 zł
Kurs na wychowawcę wypoczynku (36 godzin) - 160 zł

W cenie zawarty jest koszt odbycia kursu pomocy przedmedycznej, potwierdzonego osobnym certyfikatem. Cena może ulec zmianie w zależności od liczby uczestników. Zastrzegamy prawo do odwołania kursu w przypadku wycofania się uczestników.

Aktualny program kursu znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz.U. 2016 poz. 452 z późn. zm.).

„Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” - debata dotycząca bezpieczeństwa dzieci

O bezpieczeństwie dzieci, zagrożeniach płynących z Internetu, przemocy, uzależnieniach rozmawiali w Sejmie przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wprowadzona została m.in. minimalna łączna liczba etatów nauczycieli specjalistów: pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, zatrudnianych np. w szkołach podstawowych, liceach ogólnokształcących, technikach oraz branżowych szkołach I stopnia, które nie są szkołami specjalnymi. Więcej informacji znajduje się na stronie MEiN.

Konferencja polonistyczna "Poezja jako dialog ze sobą i otaczającym światem" - 17 marca 2023 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w konferencji polonistycznej "Poezja jako dialog ze sobą i otaczającym światem".

Termin: 17.03.2023 r., godz. 11:00 - 14:30

Miejsce: III LO w Suwałkach, ul. Noniewicza 83

Zapisy: http://tiny.cc/konferencja-17-03-2023

Wykład i warsztaty prowadzi Piotr Śliwiński - profesor zw. dr hab. UAM w Poznaniu, badacz polskiej poezji współczesnej, kierownik Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej IFP na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W programie konferencji:
- wykład (11:00-12:30) - Szymborska poetka intymna i filozoficzna,
- warsztaty (13:00-14:30) - Jak napisać dobry wiersz według Stanisława Barańczaka?

Szerszych informacji udziela Małgorzata Kuszel - nauczyciel-doradca metodyczny SODN (mkuszel@sodn.suwalki.pl , tel. 721 327 991).