Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Rozpoczynamy kursy na kierownika oraz wychowawcę wypoczynku

W okresie 12-23 maja 2022 r. Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczyciel w Suwałkach organizuje kursy na kierownika oraz wychowawcę wypoczynku. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami.

Warunkami uczestnictwa w wybranym kursie są:

- zapis za pomocą formularza https://goo.gl/zuE2XB ,

- uiszczenie opłaty za kurs do dnia 11 maja 2022 r.,

- okazanie potwierdzenia dokonania płatności na pierwszych zajęciach.

Informacje dotyczące płatności oraz harmonogramy znajdują się pod adresami:

Kurs na kierownika wypoczynku - http://tiny.cc/kierownik-2022

Kurs na wychowawcę wypoczynku - http://tiny.cc/wychowawca-2022

Warsztaty ekologiczne w Wigierskim Parku Narodowym - 5 maja 2022 r.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wraz z Wigierskim Parkiem Narodowym organizuje warsztaty dla nauczycieli w ramach realizacji szóstego priorytetu MEiN: "Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne".

Warsztaty odbędą się dnia 5 maja w godz. 9:00 – 13:00 na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń nauczycieli zainteresowanych warsztatami za pomocą formularza http://tiny.cc/fitquz do dnia 29 kwietnia 2022 r.

Aktualne wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego

W związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19 Minister Edukacji i Nauki we współpracy z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym wydał Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego m.in. dla szkół ponadpodstawowych - informacja dostepna jest pod tym adresem.

Zasady organizacji oddziałów przygotowawczych

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki opublikowano przydatne materiały dotyczące organizacji oddziałów przygotowawczych dla uczniów przybywających z zagranicy, którzy nie znają języka polskiego lub znają go na poziomie niewystarczającym do nauki. Najważniejsze informacje na stronie MEiN.

Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny

Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa opublikowano Poradnik na czas kryzysu i wojny. Materiały dostępne są do pobrania w wersji elektronicznej.

W poradniku w prosty sposób wyjaśniono, jak przygotować się do funkcjonowania/działania w sytuacji kryzysowej – co zrobić, by uniknąć zagrożenia i jak się zachować podczas jego wystąpienia. Sytuacje kryzysowe mogą mieć różne podłoże – i nie zawsze musi to być intencjonalne działanie człowieka, ale np. wypadek/awaria w zakładzie przemysłowym, który wykorzystuje w procesie technologicznym niebezpieczne substancje – dlatego warto być przygotowanym. Wiedzieć, co oznaczają np. wyjące syreny, jak się alarm odwołuje, co należy wtedy zrobić.

Nauczanie języka polskiego jako obcego - scenariusze zajęć

Na profilu youtube: Singlish Sing & Learn English opublikowano ciekawe materiały dotyczące nauczania języka polskiego jako języka obcego. Materiał dostępny jest pod tym adresem.

Szkolenie „Profilaktyka wykluczenia społecznego uczniów z rodzin dysfunkcyjnych”

Zapraszamy pedagogów i psychologów szkolnych, wychowawców klas i zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach „Profilaktyka wykluczenia społecznego uczniów z rodzin dysfunkcyjnych”.

Terminy: 26.04.2022, 30-31.05.2022, 14.06.2022 (24 godziny dydaktyczne).

Zapisy: http://tiny.cc/profilaktyka

Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, o zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.