Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. R. Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Fake news, manipulacja i dezinformacja. Jak oddzielić prawdę od fałszu?

Fake news, manipulacja i dezinformacja. Jak oddzielić prawdę od fałszu? – materiały informacyjne MEiN. Cykl materiałów filmowych na temat dezinformacji, fake newsów, manipulacji ma na celu poszerzyć wiedzę o funkcjonowaniu publicznych mediów, zachęcić do refleksji nad analizą przekazów medialnych, rozwinąć zdolność krytycznego myślenia. Cykl powstał we współpracy z Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach, podczas „Sesji eksperckiej #CYFROWErozmowy: weryfikacja w dobie (dez)informacji", zorganizowanej 8 listopada 2023 r.

Spotkanie w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej - 15 listopada 2023 r.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej "Edukacja przez kreację".

15 listopada 2023 r. (środa), godz. 15:45 , SP 2, sala 207.

Trwają prace nad publikacją pod roboczym tytułem „Mam pomysł na…”.

W publikacji znajdą się autorskie scenariusze lekcji o emocjach (gniew, wzruszenie, trema, tęsknota…), akceptacji siebie, współpracy, rywalizacji, ale także o bezpieczeństwie, czytelnictwie, itp.

Suwalska V edycja kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Informacja

Informujemy, że w dniu 10 listopada 2023 r. (piątek) sekretariat Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach będzie nieczynny.

Neuro-art jako jedna z nowoczesnych metod poznania - 13 listopada 2023 r.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wraz z Wigierskim Parkiem Narodowym zapraszają do udziału w warsztatach dla nauczycieli "Neuro-art jako jedna z nowoczesnych metod poznania" prowadzonych przez Annę Magdalenę Kiluk.

Szkolenie odbędzie się 13 listopada 2023 r. (poniedziałek) w godz. 11:00 – 14:00 w Wigierskim Parku Narodowym w Krzywym.

W programie:
· NeuroGrafika i linia neurograficzna.
· 8 kroków algorytmu podstawowego NeuroGrafiki.
· Czym są figury w neurografice i jaką rolę odgrywają kolory.
· Sposoby wykorzystywania tego narzędzia w praktyce z uczniami.

Prosimy o przesłanie zgłoszeń nauczycieli zainteresowanych udziałem w warsztatach za pomocą formularza http://tiny.cc/qjvcvz

Spotkanie sieci nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej - 8 listopada 2023 r.

8 listopada 2023 r. o godzinie 15:45 w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach (sala 207) odbędzie się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej "Edukacja przez kreację".

Temat spotkania: prace nad publikacją.

Prowadząca: Grażyna Serafin.

Podlaskie Dni Matematyki! Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej zaprasza w dniach 25-27.10.2023 r.

Wykłady, warsztaty, piknik matematyczny, wystawa fotografii, konkursy i quizy, autobusowe łamanie główki oraz gra terenowa. Tegoroczne Podlaskie Dni Matematyki to „2 w 1” – nauka, ale i świetna zabawa. W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, średnich, studenci, nauczyciele, rodzice, jak i wszyscy chętni. W ramach wydarzenia po raz pierwszy odbędzie się też Matematyczna Gra Terenowa, do której udziału zachęcamy uczniów szkół średnich – tylko 5 drużyn może wziąć udział, więc warto zarejestrować się już dziś!

Więcej informacji i źródło na stronie Politechniki Białostockiej.