Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Zasady funkcjonowania SODN w Suwałkach

Rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadza w okresie 24 października – 8 listopada 2020 r. czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, zajęcia są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W obecnej sytuacji, wychodząc naprzeciw potrzebom szkół, Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach wprowadza zdalne formy prowadzenia szkoleń skierowane do nauczycieli.

Zachęcamy dyrektorów i nauczycieli do korzystania z e-zasobów zamieszczonych na stronie Ośrodka oraz do pracy online z nauczycielami konsultantami i nauczycielami doradcami metodycznymi.

W obliczu rozprzestrzeniania się epidemii - w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów i pracowników – Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach wprowadza system pracy połączony z pracą zdalną.

Wdrożone środki ostrożności pozwolą na zachowanie ciągłości działania jednostki. Bezpośrednia obsługa interesantów zostaje ograniczona i może nastąpić w szczególnie uzasadnionych przypadkach po uprzednim umówieniu się telefonicznym lub e-mailowym z właściwym pracownikiem.

Wykaz telefonów oraz adresów e-mail dostępny na www.sodn.suwalki.pl w zakładce Kontakt.

Kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Warsztaty "Power Pilates" - warsztaty online, część III - 6 listopada 2020 r.

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach online "Power Pilates" (część III cyklu warsztatów).

Termin: 6 listopada 2020 r., godzina 16:00.

Prowadzące: Katarzyna Świderska, Ewa Krysztopowicz.

Zapisy: http://tiny.cc/pilates-06-11-2020

Odwołane - "Ciekawe i sprawdzone metody i formy ułatwiające pracę z dziećmi w edukacji matematycznej i nie tylko"

Informujemy, że warsztaty "Ciekawe i sprawdzone metody i formy ułatwiające pracę z dziećmi w edukacji matematycznej i nie tylko" zaplanowane na 27 października 2020 r. zostały odwołane.

Warsztaty "Pilates - dla kogo jest ten trening?" - 30 października 2020 r.

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach "Pilates - dla kogo jest ten trening?".

Termin: 30 października 2020 r., godzina 16:00

Miejsce: sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach

Prowadzące: Katarzyna Świderska, Ewa Krysztopowicz

Formularz zapisu: http://tiny.cc/30-10-2020-pilates

Dla kogo przeznaczony jest ten trening?

Aktualności - 22 października 2020 r.

Webinary- szkolenia dot. bezpieczeństwa dzieci i młodziezy online – szkolenia organizowane są w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet w partnerstwie z Fundacją Orange. Adresowane do: nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych i innych profesjonalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Świat YouTube - nowe materiały edukacyjne dla nauczycieli, edukatorów i rodziców - Rodzice, opiekunowie i nauczyciele w tych publikacjach znajdą podstawowe fakty i informacje o korzystaniu z serwisu oraz praktyczne porady, przydatne podczas codziennego użytkowana mediów internetowych. Nauczyciele i edukatorzy mogą skorzystać też ze zbioru pomysłów na przeprowadzenie zajęć z zakresu edukacji medialnej.

Na stronach Kuratorium Oświaty w Warszawie opublikowano Wykaz regulacji prawnych dotyczących kształcenia zawodowego i ustawicznego.

Konferencja matematyczna 29-30 października 2020 r. odwołana

Informujemy, że wykłady i warsztaty z dr hab. Wojciechem Guzickim zaplanowane na 29-30 października 2020 r. zostały odwołane.