Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Aktualności

Informacja

24 grudnia 2020 r. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy w Suwalskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach.

Spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży

W ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” z inicjatywy Komendy Głównej Policji został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży skierowany głównie do rodziców.

Zasadnym jest zwiększenie wysiłków w zakresie przekazywania wiedzy dotyczącej zjawiska hejtu i dyskryminacji oraz informowanie o ośrodkach pomocowych. Mając na uwadze dalszy rozwój sytuacji związanej z epidemią COVID-19, w tym trudny do przewidzenia czas jej zakończenia, jak również zaobserwowane potencjalne zagrożenie jakie niesie za sobą rozpowszechnianie nieuzasadnionych treści opartych na dyskryminacji i uprzedzeniach, poniżej zamieszczamy materiał w postaci spotu profilaktycznego.

1) Spot z audiodeskrypcją

2) Spot bez audiodeskrypcji

Konferencja online "Podsumowanie egzaminów zewnętrznych z matematyki w Suwałkach" - 9 grudnia 2020 r.

Zapraszamy do udziału w konferencji online "Podsumowanie egzaminów zewnętrznych z matematyki w Suwałkach", która odbędzie się 9 grudnia 2020 r. w godzinach 15:00-19:00.

Zapisy: http://tiny.cc/09-12-2020-oke

Panel I - 15:00-17:00 - analiza i porównanie wyników egzaminu ósmoklasisty z matematyki w suwalskich szkołach
Link do spotkania: http://tiny.cc/egz-osmoklasisty

Panel I - 17:00-19:00 - analiza i porównanie wyników egzaminu maturalnego z matematyki w suwalskich szkołach
Link do spotkania: http://tiny.cc/egz-maturalny

Poezja mimo wszystko. Konferencja polonistyczna - 8 grudnia 2020 r.

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Piotrem Śliwińskim z UAM w Poznaniu poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza i poetów młodego pokolenia. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek - 8 grudnia 2020 r. o godz. 16:00, w formule online. Zapisy: http://tiny.cc/08-12-2020-konferencja

Warsztaty KLANZA - "Jak zmienić kuchenny stół w szkolną tablice – narzędzia których potrzebujesz, pomysły, którymi oczarujesz…" - 4 grudnia 2020 r.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach online "Jak zmienić kuchenny stół w szkolną tablice – narzędzia których potrzebujesz, pomysły, którymi oczarujesz…".

Termin: 4 grudnia 2020 r., godzina 17:00-19:15

Prowadząca: Beata Frankiewicz (KLANZA)

Formularz zapisu: http://tiny.cc/04-12-2020-klanza

Ilość miejsc ograniczona do 25 osób.

Polecane szkolenia - 1 grudnia 2020 r.

Seminarium online na temat szkodliwych treści w internecie – dla specjalistów pracujących z dziećmi, rodziców oraz osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa online - seminarium eksperckie Polskiego Centrum Programu Safer Internet pt. "Szkodliwe treści w internecie - rozpoznawanie i przeciwdziałanie" – 1 grudnia 2020 r. o godz. 19:00.

MEN zaprasza do skorzystania z oferty zdalnych kursów typu MOOC realizowanych przez uczelnie i instytucje edukacyjne na platformie – Ogólnopolska platforma edukacyjna NAVOICA – sprawdź ofertę bezpłatnych kursów on-line. Platforma powstała na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Polski MOOC”.

Polecamy zainteresowanym bezpłatną konferencję online „Kręgosłup na kanapie. Jak zadbać o zdrowie pracując zdalnie?” 1 grudnia 2020 r., realizowaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy oraz Krajowy Punkt Centralny Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy na rzecz Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Konkurs "Projektanci edukacji"

Do 27 listopada (piątek) można zgłaszać swój udział w konkursie PROJEKTANCI EDUKACJI. Konkurs adresowany jest do wszystkich klas szkół podstawowych i ich nauczycieli (klasy 1-3 i 4-8).

W tym roku laureatami z województwa zostali uczniowie, który przygotowali projekty z robotyki, ale zakres tematyczny zgłaszanych projektów jest bardzo szeroki - to projekty kulturalne (np. literackie, muzyczne, filmowe), naukowe (np. z zakresu fizyki, robotyki, matematyki, geografii, chemii), społeczne (integracyjne, wolontariackie, ekologiczne) i eventowe (np. organizacja festiwali).

Baza archiwalnych projektów konkursowych.

Zachęcamy do udziału w konkursie.