Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. R. Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki
Placówka akredytowana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
decyzją SPG.5470.2.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.

Konferencja „Fonoholizm i higiena cyfrowa - jak zapobiegać e-uzależnieniom?” - 20 kwietnia 2023 r.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli, pedagogów, psychologów, doradców zawodowych do udziału w konferencji „Fonoholizm i higiena cyfrowa - jak zapobiegać e-uzależnieniom?”, która odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. (czwartek) w godzinach 14:30- 17:00 w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach, ul. Sikorskiego 21, sala 214.

Prosimy o dokonanie zapisu za pomocą formularza: http://tiny.cc/keh5vz

Uzależnienie od internetu i smartfona dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych, może obniżać nastrój i sprawiać trudności w nauce, rozwoju, w efektywnej pracy. Prowadzący pomaga rozpoznać wczesne symptomy, wprowadzać higienę cyfrową w domu, szkole i pracy. Szkolenia opiera o wyniki badań. Wykorzystuje także kilkunastoletnie doświadczenia w edukacji z zakresu socjologii, psychologii i komunikacji społecznej oraz gruntowną znajomość nowych technologii i wiedzy o zachowaniach użytkowników internetu. Podczas spotkań skupia się na tym, aby najpierw pomóc uczestnikom zrozumieć zagadnienie, a następnie przekazać konkretne rozwiązania, nadając praktyczny wymiar wiedzy.

Konferencję poprowadzi dr Maciej Dębski założyciel i prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych oraz koordynator projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo (https://dbamomojzasieg.pl/).

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: Edyta Mieńko, emienko@sodn.suwalki.pl