Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Suwałkach

ul. T. Noniewicza 83
16-400 Suwałki

Aktualności

Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne - czyli wspieranie naturalnego rozwoju i terapia jego zaburzeń (I stopień) - 11-12 maja 2019 r.

Dysponujemy jeszcze 7 wolnymi miejscami na szkolenie "Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne". Szkolenie jest skierowane do nauczycieli z przedszkoli i szkół prowadzonych przez Miasto Suwałki. Zapisu można dokonać telefonicznie pod numerem: (87) 566 36 46 lub 502 522 214.

Konferencja „Internet źródłem wiedzy czy zagrożeniem dla młodego pokolenia – bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych” - 4 kwietnia 2019 r.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach zaprasza dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców klas, pedagogów i psychologów szkolnych na konferencję „Internet źródłem wiedzy czy zagrożeniem dla młodego pokolenia – bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych”.

Konferencja "Fakty i mity neurodydaktyki" - 22 marca 2019 r. (ZAPISY ZAKOŃCZONE, BRAK MIEJSC)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Moniką Cichmińska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, specjalistką z dziedziny glottodydaktyki i neurodydaktyki (zapisy na konferencję zostały zakończone z powodu braku miejsc).

Szkolenie „Jak komunikować zmiany, aby mieć zaangażowanych w nie pracowników?” - 28 marca 2019 r.

Zapraszamy Dyrektorów szkół i przedszkoli na szkolenie: „Jak komunikować zmiany, aby mieć zaangażowanych w nie pracowników?”. Szkolenie będzie prowadzić Pani Agnieszka Grzymkowska – psycholog, trener biznesu , coach, asesor AC/DC. Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej SODN w dniu 28 marca 2019 r., w godzinach 9:30–15:00.

Szkolenie "Uczeń z depresją w szkole i w przedszkolu" - 29 marca 2019 r.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu "Uczeń z depresją w szkole i w przedszkolu", które odbędzie się 29 marca 2019 r. o godzinie 15:00. Formularz zapisu: https://tiny.pl/tg7mq . Prowadząca: Hanna Zienkiewicz.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców (cz. 2) - Wspieranie procesu budowania wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi i dorosłymi (nabór zakończony)

W dniach 5-7 kwietnia 2019 oraz 12-14 kwietnia 2019 r. odbędzie się cykl warsztatów "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" w wymiarze 40 godzin dydaktycznych. Zajęcia przeprowadzi Pani Ewa Jurkiewicz.

Trening Umiejętności Społecznych – TUS – 29-30 marca 2019 r. (nabór zakończony)

Trening Umiejętności Społecznych A. Goldsteina (TUS) to metoda treningu grupowego oparta na teorii kognitywnego nauczania społecznego. Jest zbiorem interwencji poznawczo-behawioralnych skonstruowanych tak, aby były dostosowane przez prowadzących do potrzeb i możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży.

Spotkania z Profesorem Wojciechem Guzickim - 8 marca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów Państwa szkoły na spotkanie z Profesorem Wojciechem Guzickim: „Zastosowanie teorii grafów w biologii”.